Kraszewski.Komputery dla Bibliotek 2017

IK_logo 2017Gminna Biblioteka Publiczna w Świętajnie otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2017”  w wysokości 27 800 zł na zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych.

 Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Jego celem jest podniesienie standardu biblioteki poprzez wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych. Operatorem programu jest Instytut Książki, a środki pochodzą z MKiDN.

Posted in Ogłoszenia, Z życia Biblioteki | Leave a comment

GRUDNIOWE SPOTKANIE DKK

Członkinie naszego DKK spotkały się w bibliotece 29 grudnia 2016r. Grudniowe spotkanie DKK dotyczyło powieści Antoniego Libery pt. “Madame”. Czytelniczki stwierdziły, że książkę czytało się dobrze, powieść jest napisana pięknym językiem. Treścią powieści jest miłość młodego człowieka do starszej kobiety, swojej pani profesor od języka francuskiego. Chłopak jest zafascynowany piękną nauczycielką, kóra dopełniła jego marzenia o innej rzeczywistości, podróżach i literaturze. Zetknięcie się szarej, peerelowskiej rzeczywistości z uczuciem do pięknej, mądrej i oczytanej kobiety było dla bohatera wielkim wydarzeniem, które urosło do rangi mitu. Stało się marzeniem o lepszej przyszłości, o potrzebie wolności. Książka jest opowieścią o potrzebie marzenia, tęsknocie do tego, co jest wręcz nieosiągalne. Czytelniczki zgodnie stwierdziły, że powieść oczarowuje i wzrusza. Przy tym jest nawet zabawna. Madame" to powieść pasjonująca, piękna, inteligentna i niezwykła.

Posted in 2016, DKK dla dorosłych, Imprezy/Wydarzenia, Z życia Biblioteki | Leave a comment