Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece upłynęły pod hasłem filmu edukacyjnego oraz bajki. Codziennie przez okres ferii (21.01.2013 – 02.02.2013 r.) dzieci i  młodzież mieli okazję oglądania ciekawych filmów edukacyjnych oraz pouczających bajek. Filmy edukacyjne dotyczyły głównie  tematyki przyrodniczej. Po obejrzeniu filmów lub bajek (stosownie do wieku  przybyłych na spotkanie w danym dniu gości biblioteki) bibliotekarz przeprowadzał rozmowę o tym, co działo się na ekranie i jakie zagadnienia były poruszane w filmie. Następnie odbywały się krótkie zajęcia rozwijające umysł (np. rebusy, krzyżówki lub zagadki literackie).Niektóre z dziewcząt odważyły się dać popis swoich zdolności wokalnych. Wzięły udział w konkursie Mini playback show. Ich występ oceniały koleżanki, które przyznawały punkty za wrażenia artystyczne.   Chłopcy brali udział w turnieju gier planszowych.

Follow on FacebookFollow on TumblrFollow on Google+Follow on TwitterFollow on LinkedIn